[O1] Luz drążka kierowniczego Potrzebuje informacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • jojo0392
    Drive
    • 2012
    • 84

    [O1] Luz drążka kierowniczego Potrzebuje informacji

    Pogratulować Fajne autko :szeroki_usmiech Gdyby to jeszcze był kombiaczek, napisałbym "super fajne autko" :slinka Teraz tylko niebieski bulaj na dach i trasę Trójmiasto-Warszawa robisz w 2 godzinki :diabelski_usmiech (choć pewnie z Trójmiastem łączy Cię tylko miejsce zakupu Superb-ki)...
  • kozak13
    Drive
    • 2010
    • 56

    #2
    [O1] Luz drążka kierowniczego Potrzebuje informacji

    Podczas przeglądu na stacji powiedziałem znajomemu diagnoście, że na dłuższym odcinku delikatnie ściąga mnie w prawo przez co muszę pilnować kierownicy i kontrować co chwile. Zajrzał sprawdził i stwierdził, że jest mały luz na prawej końcówce drążka kierowniczego.
    Powiedzcie czy to może mieć wpływ na to moje ściąganie w prawo czy warto wymieniać. Dodam że na tych oponach wcześniej było ok i ciśnienie wyrównane po obu stronach.

    Komentarz

    • robekcool
      RS
      • 2009
      • 2041
      • Octavia II (1Z3)
      • BJB 1.9 TDI PD 105 KM

      #3
      Luz czasem sie powiększa i dodatkowo generuje kolejny. Może byc przyczyną tej dolegliwości. Oczywiście po wymianie czeka Cie zbieżność.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz

      • krisoctav
        Rider
        • 2008
        • 417

        #4
        każdy luz w układzie kierowniczym powoduje zmianę geometrii a w końcu zmianę trakcji auta dlatego jest potrzebna zbieżność której nie wykonuje się na oko są to milimetry regulacji a taki lub to właśnie takie wartości które z czasem się powiększają

        Komentarz

        • robson1963
          Classic
          • 2012
          • 16
          • Octavia III (5E3)
          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

          #5
          A opon nie drze? Jeśli zaczyna drzeć, nie ma na co czekać, bo opony droższe niż końcówki i zbieżność razem.
          Specjalizacja grupa VW i Opel, inne też
          Pozdrawiam

          Komentarz

          Pracuję...